Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  

Aktualności

22-10-2021
Żołnierze Sił Specjalnych w Mesko S.A.
Wizyta dowódcy Komponentu Sił Specjalnych gen. dyw. Sławomira Drumowicza na stoisku Mesko S.A. podczas ćwiczeń Dragon-21 zaowocowała zorganizowaniem dynamicznego pokazu amunicji dla „specjalsów”.

Celem pokazu, który odbył się 20-21.10.2021r. przy udziale zaproszonych gości było funkcjonalne sprawdzenie możliwości wyrobów Mesko S.A.

Jedną z atrakcji towarzyszących temu wydarzeniu była ekspozycja broni zaprezentowana przez Fabrykę Broni „Łucznik” Radom sp. z o. o i Zakłady Mechaniczne Tarnów, wchodzące razem z MESKO S.A. w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Stoiska zaproszonych spółek w połączeniu z szeroką ofertą amunicji Mesko S.A. były doskonałą okazją by zapoznać się nie tylko z wieloma typami broni i parametrami technicznymi amunicji, ale też możliwością ich praktycznego przetestowania w różnych wariantach na dystansach od 100 m do 800 m (użyto amunicji MESKO 5,56x45; 7,62x51 i 12,7x99).

Strzelania przeprowadzono również z wykorzystaniem tarcz i gongów strzeleckich. Ponadto na dystansie 200 m wykorzystano płytę pancerną o grubości 7 mm, do której prowadzono strzelania przy użyciu amunicji przeciwpancernej o zwiększonej skuteczności AP2.

Reprezentanci Sił Specjalnych byli pod ogromnym wrażeniem efektów przebijalności szyb i płyt pancernych a szczególnie amunicji małokalibrowej przeciwpancernej AP2 i AP6.

Amunicja kalibru 5,56x45 mm AP6 służy do zwalczania pojazdów opancerzonych, lekkich umocnień polowych i przebijania osłon balistycznych. Przebijalność pocisku w odległości 100m od wylotu lufy, przy strzelaniu do 7 mm płyty pancernej MIL-A-12560H o twardości 341-388HB i blachy aluminiowej (świadek) o grubości 1 mm, ustawionych równolegle w odległości 0,3 m od siebie, przy kącie wnikania pocisku 0° to minimum 80% uzyskanych przebić.

Amunicja kalibru 7,62x51 mm AP2 przeznaczona jest do zwalczania pojazdów lekko i średnio opancerzonych, umocnień polowych i przebijania osłon balistycznych. Naboje przebijają płytę pancerną o grubości 7 mm z odległości 550 m i płytę pancerną o grubości 15 mm z odległości 100 m.

Pokaz potwierdził wysoką jakość i funkcjonalność działania wszystkich prezentowanych wyrobów.

Dwudniowa wizyta to nie tylko profesjonalna wymiana spostrzeżeń, wiele ciekawych pytań i możliwość pokazania szerokiego wachlarza potencjału produkcyjnego, ale także rozmowy, które mogą być początkiem ciekawej współpracy.
Powrót

Zobacz także

  • 07-12-2021 3000 PPZR GROM
    7 grudnia 2021r. to dzień, w którym w spółce MESKO S.A. należacej do Polskiej...
  • 22-11-2021 Zawody Sniper Extreme
    W dniach 19-20 listopada odbyły się charytatywne zawody strzelecko-taktyczne SNIPER EXTREME 2021....