Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Nasza amunicja osiąga gwarantowane efekty
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  
Amunicja jutra dla dzisiejszego żołnierza
Jakość i niezawodność w każdej sytuacji
Przywiązujemy wiele uwagi i staranności do produkcji naszych wyrobów, aby osiągnąć jak najlepszą jakość . 
Nasze wyroby są gwarancja osiągnięcia celu
Nasi użytkownicy mogą liczyć na osiągnięcie skutecznych efektów działania naszych wyrobów.  

Aktualności

09-09-2021
OWOCNE DWA DNI MSPO 2021
Niezmiennie od 29 lat miesiąc wrzesień w Kielcach staje się miejscem prezentacji największych dokonań przemysłu zbrojeniowego z całego świata.
W dniach 7-10 września rozpoczęła się XXIX edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa.
MSPO to nie tylko kompleksowa prezentacja sprzętu wojskowego, ale także biznesowe spotkania i umowy zawierane pomiędzy producentami sektora obronnego z różnych kontynentów.
Na tym wydarzeniu nie mogło zabraknąć MESKO S.A., które w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej  jak zawsze prezentuje bogatą ofertę produktową m.in:. zestawy przeciwlotnicze Grom i Piorun, 122 mm rakietę niekierowaną Feniks, amunicję precyzyjnego rażenia APR 120 i APR 155, leki system rakietowy Pirat, amunicję czołgową 120 mm oraz amunicję mało i średniokalibrową.

Pierwszy dzień MSPO 2021 to rozmowy handlowe i wizyty gości. Na stoisku, MESKO S.A. gościło szefa Ministerstwa Obrony Narodowej ministra Mariusza Błaszczaka oraz szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego ministra Pawła Solocha, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali produkty Spółki.

Drugi dzień Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego to merytoryczne spotkania, seminaria, kongresy i konferencje, które od lat są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej.

Tradycją targów jest IX edycja Gali Lidera Bezpieczeństwa Państwa, podczas której przyznawane są prestiżowe wyróżnienia za innowacyjność i szczególne osiągnięcia w zakresie wspierania systemu i zdolności obronnych oraz za podejmowane działania na rzecz bezpieczeństwa państwa. Uznanie Kapituły zdobył Lekki Przeciwpancerny Zestaw Rakietowy „Pirat”  opracowany przez MESKO S.A. w konsorcjum z TELESYSTEM Mesko. System ten zwiększa możliwości zwalczania czołgów, opancerzonych wozów bojowych oraz śmigłowców. Pirata charakteryzuje też duża odporność na przeciwdziałanie przeciwnika. Kapituła doceniła również to, że możliwa jest jego  produkcja wyłącznie z krajowych podzespołów. Daje to możliwość uniezależnienia się od dostaw tego typu pocisków z zagranicy. Stawia to również nasz kraj wśród niewielu państw mających zdolności produkcyjne tego typu sprzętu wojskowego. Nagrodę w kategorii innowacyjny produkt osobiście odebrała Pani Prezes Zarządu MESKO S.A. Elżbieta Śreniawska.
Powrót

Zobacz także