Zakład Budowy Maszyn i Narzędzi Specjalnych działa jako samodzielna jednostka w strukturach wielozakładowego przedsiębiorstwa MESKO S.A.. Wprowadzamy przedsięwzięcia innowacyjne na rzecz wiodącego w kraju przedsiębiorstwa zbrojeniowego MESKO S.A. produkującego amunicję i rakiety na potrzeby polskiej armii oraz odbiorców zagranicznych. 

Posiadając 85 letnie doświadczenie w branży metalowej, zapewniamy naszym klientom najlepszą jakość wykonania i profesjonalny serwis dzięki czemu współpracujemy z liderami rynku.

ISOŚwiadectwem potwierdzającym jakość i precyzję naszych działań są uzyskane certyfikaty ISO9001:2008, ISO14001:2004 i AQAP 2110:2009 oraz Certyfikaty Wewnętrznego Systemu Kontroli, co z powodzeniem pozwala nam na wykonywanie najbardziej skomplikowanych urządzeń i maszyn, a również kompletnych linii do produkcji i utylizacji amunicji na potrzeby Sił Zbrojnych RP.

MESKO swoją działalność produkcyjną rozpoczęły w 1924 roku jako Państwowa Fabryka Amunicji. W okresie międzywojennym Fabryka była już jedną z największych w Europie firm zbrojeniowych. Po zakończeniu II wojny światowej pracownicy przedsiębiorstwa dzięki własnej inicjatywie odzyskali i wyremontowali większość wywiezionych przez Niemców maszyn i urządzeń. Od tego czasu w MESKO rozpoczęto produkcję zarówno na rzecz Sił Zbrojnych jak i na rynek cywilny. W 2005 roku ZM MESKO S.A. weszły w skład Grupy BUMAR. W 2011 roku staliśmy się liderem utworzonej dywizji Bumar Amunicja S.A. skupiającej zakłady zajmujące się produkcją amunicji.Powrót